KONST / Litografier / Färglitografi 14222095
*
nr 1422 2095
Dénes Perger
(1934-2015), Sverige
Färglitografi, 2 st, Signerad, daterad 75, yttermått inklusive ram: 49x62-54x67 cm
Dénes Perger, svensk bildkonstnär född 1934 i Léva, Ungern, död 2015 i Stockholm.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 27 september 2021
kl 19:35:51
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
21/9 18:34:27
1
Vinnande bud
- Tema
27 sep
Stockholm
På Tema Stockholm den har vi samlat konst med Stockholmsmotiv av konstnärer som Maria Boczewska, Slas Stig Claesson, Hans-Erik Eriksson, Bert Håge Häverö, Mona Huss Walin, Einar Jolin, Bruno Karlsson, ...
Läs mer om Stockholm
- Konstnär/Designer
Dénes Perger
Dénes Perger, svensk bildkonstnär född 1934 i Léva, Ungern, död 2015 i Stockholm.
Läs mer om Dénes Perger
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: denes perger dénes perger färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
3258 Färglitografi
2 st, Anders Fogelin (1933-1982), Sverige. Signera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 19:09
-
2109 Färglitografi
Helga Wachholz (f. 1936), Tyskland. "Moulin Rouge"..//
Auktionen avslutas
om 8 dagar
17 juni kl 18:22
-
4168 Färglitografi
Jan Lundquist (f. 1935), Sverige. Signerad, färgli..//
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:49
-
4227 Färglitografi
Jan Naliwajko (f. 1938), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:05
-
4020 Färglitografi
Jonathan Josefsson. Signerad, numrerad 2/11, dater..//
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 20:57
-
4186 Färglitografi
Kejsar Calle Sunesson (f. 1926), Sverige. Brudpar...//
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:50
*
Dénes Perger
Dénes Perger, svensk bildkonstnär född 1934 i Léva, Ungern, död 2015 i Stockholm.
Läs mer om Stockholm
Läs mer om Dénes Perger
nr 1422 2095
Dénes Perger
(1934-2015), Sverige
Färglitografi, 2 st, Signerad, daterad 75, yttermått inklusive ram: 49x62-54x67 cm
Dénes Perger, svensk bildkonstnär född 1934 i Léva, Ungern, död 2015 i Stockholm.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Såld: | 100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 27 september 2021 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
21/9 18:34:27 | 1 | Vinnande bud |
- Tema
27 sep
Stockholm
PÃ¥ Tema Stockholm den har vi samlat konst med Stockholmsmotiv av konstnärer som Maria Boczewska, Slas Stig Claesson, Hans-Erik Eriksson, Bert HÃ¥ge Häverö, Mona Huss Walin, Einar Jolin, Bruno Karlsson, ...Läs mer om Stockholm
- Konstnär/Designer
Dénes Perger
Dénes Perger, svensk bildkonstnär född 1934 i Léva, Ungern, död 2015 i Stockholm.Läs mer om Dénes Perger
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: denes perger dénes perger färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
3258 Färglitografi
2 st, Anders Fogelin (1933-1982), Sverige. Signera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 19:09 -
2109 Färglitografi
Helga Wachholz (f. 1936), Tyskland. "Moulin Rouge"..//
Auktionen avslutas
om 8 dagar
17 juni kl 18:22 -
4168 Färglitografi
Jan Lundquist (f. 1935), Sverige. Signerad, färgli..//
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:49
-
4227 Färglitografi
Jan Naliwajko (f. 1938), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:05 -
4020 Färglitografi
Jonathan Josefsson. Signerad, numrerad 2/11, dater..//
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 20:57 -
4186 Färglitografi
Kejsar Calle Sunesson (f. 1926), Sverige. Brudpar...//
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:50